Проєкт «Реновація експозиційно-подієвого простору Березнівського краєзнавчого музею» від Українського культурного фонду

Блог

В 2021 році в рамках реалізації проєкту Українського культурного фонду відкрили оновлену експозицію «(Не) Відомі Малинські».

Вона розповідає про захопливу і малодосліджену історію однієї з найвідоміших родин краю – Малинських із Зурного (нині Зірне).

play_arrow

Родзинкою експозиції стала надрукована на 3D принтері тактильна копія зруйнованого палацу Малинських та інтерактивна листівка з доповненою реальністю.

3Д-модель давно зруйнованого палацу Малинських була створена всього з двох наявних фото будівлі. Для цього була проведена і чимала дослідницька робота - необхідно було зробити реалістичне припущення, з яких матеріалів та яким чином була побудована “невидима” частина палацу з огляду на умови того часу.

Згодом модель була використана у відеоролику про історію шляхетської родини, а також надрукована на 3Д-принтері.

За допомогою техніки фотограметрії було оцифровано різні цікаві експонати типу посуду та різьбленого дзвіночка

Водонапірна вежа - значна пам’ятка архітектури.

Із застосуванням доповненої реальності було створено листівку із зображеням вежі.

При скануванні через спеціальний мобільний додаток на екрані телефону виникає її мініатюрна 3д-копія.